Music forum

Forumul meu este despre muzica in special formatii de J-rock.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

An cafe ^-^

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin

Data de înscriere : 15/02/2009
Varsta : 23

MesajSubiect: An cafe ^-^   Dum Feb 15, 2009 2:41 am

Postati aici tot ce stiti despre trupa Wink
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://my-music.wikiforum.ro
Admin
Admin

Data de înscriere : 15/02/2009
Varsta : 23

MesajSubiect: An cafe ^-^   Dum Feb 15, 2009 3:35 am

An cafe este o formatie J-rock/J-pop care a fost infiintata in mai 2003 de catre Miku,Bou si Kanon.Mai tarziu Teruki li s-a alaturat parasind formatia Feathers-Blue (Penele-albastre).Trupa a cantat in primul an live fara versuri.In 2004 an cafe au lansat primul lor single "Candyholic" (muzica si versurile au fost facute de Kanon).In 2005 au lansat primul lor album "Shikisai moments" .In 2006 au lansat cel de-al doilea album "Magnya carta" (un joc de "Magna carta".Ultima performanţă cu Bou a fost pe 30 aprilie 2007 si au lansat si un DVD.Dupa concertul Hibiya Bou a parasit trupa T^T.In 2007 2 membrii noi au venit in An cafe Takuya si Yu-ki (Takuya-chitarist si Yu-ki - keyboarder).Primul single, cu noua lor echipa a fost anunţat ca fiind "Kakusei eroism", urmată de "Ryuusei Rachet".La sfârşitul anului 2007, An Cafe a anunţat primul lor turneu în străinătate, care a avut loc în Europa în 2008. Cel mai recent album este
Ko Akuma Usagi no Koibumi to Machine Gun a fost lansat pe 29 octombrie 2008(albumul este aniversar si sarbatoresc 5 ani de la infiintarea trupei).La inceputul anului 2009 An cafe au relansat albumul Ko Akuma Usagi no Koibumi to Machine Gun sub numele Harajuku dance rock si au inclus si singalul Summerdive si inca 2 melodii noi (Aroma si The Best apart).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://my-music.wikiforum.ro

An cafe ^-^
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Music forum  :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: